اتم المپیک المپیک دریایی قهرمان مسابقه

اتم: المپیک المپیک دریایی قهرمان مسابقه مایکل فلپس طلای المپیک اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی کنکور ۹۸ تفاوتی با کنکور ۹۷ ندارد ، توضیحات تازه بطحایی راجع به پیشنهاد تدریس زبان روسی در مدارس ایران

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بیانات اخیر خود راجع به توسعه آموزش زبان روسی در مدارس گفت: منظور ما این نبوده است که آموزش زبان روسی به عنوان زبان دوم و اضطراری

کنکور ۹۸ تفاوتی با کنکور ۹۷ ندارد ، توضیحات تازه بطحایی راجع به پیشنهاد تدریس زبان روسی در مدارس ایران

توضیحات تازه بطحایی راجع به پیشنهاد تدریس زبان روسی در مدارس ایران/ کنکور ۹۸ تفاوتی با کنکور ۹۷ ندارد

عبارات مهم : آموزش

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بیانات اخیر خود راجع به توسعه آموزش زبان روسی در مدارس گفت: منظور ما این نبوده است که آموزش زبان روسی به عنوان زبان دوم و اضطراری انجام شود بلکه بحث ما این است که آیا باید شرایطی را ایجاد کنیم که تدریس زبان خارجی به شکل انحصاری مربوط به زبان انگلیسی باشد؟

ایسنا نوشت: سید محمد بطحائی در افتتاحیه نشست نهایی هشتمین دوره مجلس دانش آموزی با بیان اینکه انحصار آموزش زبان انگلیسی در مدارس کار درستی نیست، افزود: بر اساس دستورالعمل شورای عالی آموزش و پرورش زبان های خارجی تدریس شده است در کشور در مقاطع متوسطه اول و دوم، انگلیسی، فرانسه، آلمانی، روسی و اسپانیایی هستند، تلاش ما این است که اگر تعدادی دانش آموز به هر دلیلی علاقمند به یادگیری زبان دوم آلمانی، روسی و … باشند این امکان را جهت آنها ایجاد کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ما باید زمینه توسعه سایر زبان های خارجی به خاص روسی را در مدارس کشور فراهم کنیم اظهار کرد: در جریان سفر اخیری که به کشور روسیه داشتم طی گفت وگوهای انجام شده است در تلاش هستیم تا این توافق ایجاد شود که زبان فارسی نیز در مدارس کشور روسیه به عنوان زبان دوم تدریس شود. همچنین مباحثی در کتاب های درسی مدارس کشور روسیه جهت آشنایی با فرهنگ ایرانی قرار داده شود.

کنکور ۹۸ تفاوتی با کنکور ۹۷ ندارد ، توضیحات تازه بطحایی راجع به پیشنهاد تدریس زبان روسی در مدارس ایران

حذف کنکور در آینده ای نزدیک به آخر می رسد

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به آخرین اوضاع طرح از بین بردن کنکور در کشور نیز تصریح کرد: به نظر می رسد طرح از بین بردن کنکور در آینده ای نزدیک به آخر برسد و ما در حال رسیدن به نقطه مشترکی بین دستگاه های دخیل در این عنوان هستیم. با این وجود جهت دانش آموزان مقطع پیش دانشگاهی حاضر هیچ تغییری در کنکور ۹۸ به غیر از آنچه در امسال اتفاق می افتد به وجود نخواهد آمد و کنکور ۹۸ هیچ تفاوتی با کنکور ۹۷ نخواهد داشت.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بیانات اخیر خود راجع به توسعه آموزش زبان روسی در مدارس گفت: منظور ما این نبوده است که آموزش زبان روسی به عنوان زبان دوم و اضطراری

اختلافات دیپلماسی سه مدرسه ایرانی در امارات را تعطیل کرد

بطحائی در ادامه با اشاره به تعطیلی سه مدرسه ایرانی در کشور امارات نیز گفت: بخش عمده ای از مسئله کشور ما با امارات به علت اختلاف در دیپلماسی این دو کشور است و آموزش و پرورش نمی تواند در مدیریت سیاسی وارد شود.

وی با بیان اینکه بخشی از اختلال ایجاد شده است به علت نارسایی در روابط دیپلماتیک و حمایت امارات از سیاست های توسعه طلبانه عربستان در منطقه و جنایات این کشور در یمن هست، افزود: مجموعه این کارها باعث شده است است تا کشور امارات سیاست های انقباضی شدیدی علیه کشور عزیزمان ایران اتخاذ کند که پیامد آن اختلال در ادامه فعالیت مدارس کشور عزیزمان ایران در کشور امارات بوده است.

کنکور ۹۸ تفاوتی با کنکور ۹۷ ندارد ، توضیحات تازه بطحایی راجع به پیشنهاد تدریس زبان روسی در مدارس ایران

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه با وجود قدمت و سابقه طولانی مدت فعالیت مدارس ایرانی در کشور امارات، سه مدرسه ایرانی در این کشور به بهانه های متفاوت تعطیل شده است اند، اظهار کرد: امیدواریم مسئله حقوقی که کشور امارات جهت مدارس ما ایجاد کرده است را برطرف کنیم.

به گفته بطحائی، سیاست حاکمیت و دولت کشور عزیزمان ایران استمرار فعالیت مدارس خارج از کشور با توجه به جمعیت زیاد ایرانیان ساکن حاشیه خلیج فارس هست. همچنین نشانه های مثبتی جهت بازگشایی مجدد این مدارس گزارش شده است است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بیانات اخیر خود راجع به توسعه آموزش زبان روسی در مدارس گفت: منظور ما این نبوده است که آموزش زبان روسی به عنوان زبان دوم و اضطراری

انتقاد وزیر از اوج نبودن روحیه شادابی و نشاط در مدارس ایران

وزیر آموزش و پرورش با انتقاد از اوج نبودن روحیه شادابی و نشاط در مدارس کشور گفت: آموزش و پرورش قصد دارد تا حرکت از مسیر توسعه مهارت های شناختی را به سمت توسعه مهارت های فردی و اجتماعی تسریع کند.

کنکور ۹۸ تفاوتی با کنکور ۹۷ ندارد ، توضیحات تازه بطحایی راجع به پیشنهاد تدریس زبان روسی در مدارس ایران

بطحائی در افتتاحیه نشست نهایی هشتمین دوره مجلس دانش آموزی با بیان اینکه در آموزش و پرورش به دلایل متفاوت مقاومت در برابر عوض کردن بسیار زیاد هست، افزود: این پدیده سازمانی در بسیاری از کشورها وجود دارد و مختص کشور ما نیست. ما جهت کم کردن این مقاومت به ظرفیت تشکل های دانش آموزی و مجلس دانش آموزی نیازمندیم.

وی با اشاره به اینکه مجلس دانش آموزی نباید تبدیل به تشکلی تشریفاتی شود که سالی یکبار اعضای آن دور هم جمع می شوند، افزود: مجلس دانش آموزی ظرفیت عظیمی است که باید به شکل کاربردی از آن جهت تحولات آموزش و پرورش مبتنی بر سند تحول استفاده کنیم.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه دوران دانش آموزی یکی از مهمترین دوران های مهم زندگی هر فرد هست، تصریح کرد: در کشورهای متفاوت این دوران از ۶ تا ۷ سالگی شروع می شود و آموزش و پرورش عمومی بین ۱۱ تا ۱۲ سال بعد به طول می انجامد. هر چند در سال های اخیر کشورهای توسعه یافته سن شروع تحصیل رسمی را کم کردن داده اند و حتی به سه سالگی رسانده اند.

بطحائی با مطرح کردن این پرسش که اهداف آموزش و پرورش عمومی چیست؟ ادامه داد: پاسخ این پرسش سرآغاز فرآیند برنامه ریزی درسی هست. بخشی از یادگیری، مهارت های شناختی است که کودکان باید در مدرسه بیاموزند. بخشی از این آموزش آموختن قواعد، نوع ارتباط بین پدیده ها، آشنایی با مفاهیم شناختی و … است که این بخش غالبا جهت ادامه تحصیل در آموزش عالی مورد توجه است.

وی با بیان اینکه نشانه مهارت های شناختی این است که دانش آموزان بعد از مدت وقت تحصیل خود در مدرسه این مباحث را در آموزش عالی پیگیری کنند، افزود: این در حالیست که بخش دومی که در آموزش و پرورش همه کشورها مورد توجه هست، گسترش و توسعه مهارت هایی است که افراد جهت زندگی فردی و اجتماعی بیرون از مدرسه به آن نیاز دارند.

گسترش مهارت های فردی و اجتماعی دانش آموزان در دستور کار

وی با انتقاد از اینکه همه زندگی دانش آموزان نباید محدود به دانشگاه و آموزش عالی باشد، اظهار کرد: ما بعد از دریافت دیپلم وارد زندگی اجتماعی می شویم و جهت این مرحله تازه به مهارت هایی نیاز داریم. یکی از اهداف آموزش و پرورش عمومی گسترش مهارت های فردی و اجتماعی است که در کشور ما بر اساس الگوی زندگی ایرانی و اسلامی به کار گرفته می شود.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه در سال های اخیر تمام نظام های آموزشی کشورهای توسعه یافته بخش گسترش مهارت های اجتماعی را نسبت به گسترش مهارت های شناختی توسعه داده اند، تصریح کرد: به عبارت دیگر این کشورها از حجم آموزش های شناختی خود کاسته و بر بخش آموزش مهارت های زندگی و اجتماعی افزوده اند. علت این مسئله این است که پیچیدگی های متفاوت زندگی در همه جوامع به سرعت رو به زیاد کردن است.

وی با اشاره به اینکه متغیرها و عواملی که ما جهت زندگی به آنها نیاز داریم به سرعت در حال گسترش هست، گفت: جای تمرین این عوامل و مهارت ها در مدرسه هست. نظام های تازه مدرسه را تبدیل به یک «سالن تمرین» کرده اند.

دانش آموزان از آمدن به مدرسه حس خوبی ندارند

بطحائی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش نوین در حال کنار گذاشتن آزمون فرمول ها و حافظه محوری هست، توضیح داد: باید مدرسه را تبدیل به جایی کنیم که فرزند ها با هم گفت وگو کردن را تمرین کنند و مهارت های کنترل خشم، رعایت حقوق دیگران، حفظ محیط زیست به عنوان میراث گذشتگان، علاقه به کشور و … را در آن بیاموزند.

وی با انتقاد از کمبود روحیه نشاط و شادابی در مدارس کشور اظهار کرد: دانش آموزان ما از آمدن به مدرسه حس خوبی ندارند و به همین علت هم است که بعضی از دانش آموزان با تعطیلی مدارس به دلایل مختلفی نظیر آلودگی هوا، بارش برف و … ابراز خوشحالی می کنند، آیا که مدارس ما فضای با نشاطی که دانش آموزان با اشتیاق به آن بروند را ندارند.

وزیر آموزش و پرورش یکی از دلایل نبود شادابی و نشاط را در مدارس انباشت مهارت های شناختی و حافظه محوری دانست و گفت: جهت تسریع ایجاد این تحول در آموزش و پرورش به شدت به تشکل های دانش آموزی نیازمندیم، آیا که آنها بستر مناسبی جهت این تغییرات هستند.

وی با اشاره به مقاومت در برابر عوض کردن به عنوان یک پدیده سازمانی توضیح داد: این مقاومت گاهی آشکار یا پنهان و گاهی کم یا زیاد هست. به همین علت یکی از مهارت های مدیران استراتژیک این است که بر این مقاومت در برابر عوض کردن غلبه کنند.

وی با بیان اینکه انجمن اسلامی و بسیج دو تشکل مهم و نیرومند در آموزش و پرورش هستند ادامه داد: مجلس دانش آموزی به نوعی نمایندگی این تشکل ها را نیز بر عهده دارند. توقع داریم برنامه منسجمی در معاونت پرورشی تنظیم شود تا جهت این عوض کردن مسیر آماده شویم.

بطحائی با تاکید بر اینکه تحول در آموزش و پرورش جهت ما یک ضرورت است تصریح کرد: کارها اخیر مسئولین آموزش و پرورش جهت تسریع این تحول بوده هست. همچنین اسناد تصویب شده است در مجلس دانش آموزی مانند سند کم کردن استرس نیز باید ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش نهادی است که در آن ۲۵ میلیون نفر از جمعیت ۸۰ میلیونی کشور به نوعی با آن مرتبط هستند، گفت: در حال حاضر ۱۳ هزار دانش آموز و یک میلیون و ۷۰۰ هزار معلم شاغل و بازنشسته در این سیستم وجود دارند که این تعداد سرمایه عظیمی جهت این نهاد است.

واژه های کلیدی: آموزش | زندگی | مدرسه | آموزشی | حذف کنکور | تعطیلی مدارس | دوران دانش آموزی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs